Zápas o olomoucký horizont a prostředí městské památkové rezervace pokračuje. Zastánci výstavby Šantovka Tower ji rádi srovnávají s Eifelovou věží a o svých odpůrcích tvrdí, že brání pokroku a rozvoji města. To je ale lež jako věž.
Známá Eifelovka byla původně budovaná jako dočasná stavba. Přitom Šantovka Tower nikdo nechce stavět na zkoušku a teprve podle reakcí obyvatel ji strhnout nebo nechat stát další století. A zatímco Eifelova věž slouží je světovou turistickou atrakcí, Šantovka Tower má být rezidenční stavbou pro movitou klientelu s dostatkem prostředků, aby si koupila právo exkluzivního výhledu na po Praze nejcennější městskou památkovou rezervaci v ČR.
Navíc Eifelova věž byla postavená jako inovátorská ukázka do té doby naprosto neznámých možností ocelových příhradových konstrukcí, zatímco Šantovka Tower je prostě jen tuctová výšková budova z betonu a skla, která se staví tam, kde už není pro další zástavbu místo, což rozhodně není případ Olomouce.
Ani těžkopádnost Šantovka Tower, připomínající širokou vázu z hutnického skla, nemá se štíhlou a ladnou siluetou Eifelovy věže paralelu. Z minulosti ale podobnou věž známe. Babylonská věž byla také budována jako symbol vítězství mocných nad bezmocnými, arogance nad odborností a pýchy nad skromností. A jako při stavbě Babylonské věže došlo ke zmatení jazyků, i stavitelé Šantovka Tower mluví jinou řečí, než laická a odborná veřejnost.